Zlatá pivní loď

Jak zpíval Ivan Mládek – Brno je zlatá loď. A i na pivo tam choď!

Napadlo mne udělat si opět pivní výlet do Brna. Po mých minulých zkušenostech jsem věděl, že to bude stát za to.

S přítelkyní jsme vyrazili ranním vlakem. První komplikace přišla již v Kojetíně, kde nás vysadili z vlaku a naložili do přeplněných autobusů. Zjistil jsem, že společnost RegioJet příliš s cestujícími nekomunikuje.

Na Zelném trhu jsem hned objevil pro mne do té doby neznámou brněnskou značku EFI. Jejich příjemně hořká osmička přišla po procestovaném ránu k chuti.

První oficiální zastávkou byla pivovarská hospůdka U Tomana na Náměstí Svobody. Klasická 12° , slušná černá 11° a fortelně „naříznuté“ malé pivo.

S jídlem to už tak slavné nebylo. Rozlétaný španělský ptáček byla zřejmě na kousky nakrájená drobná masová roláda, navíc rýže byla trestuhodně rozvařená. Ale co bych také mohl za 144 Kč chtít.

Minipivovar Poupě nabízí vedle svých svrchně kvašených piv i piva z Dalešic. Zdálo se mi, že dalešická 11° nějak chuťově zevšedněla. 12° Chmelnice však byla chutná. Piva automaticky točená na hladinku. Celkem pitelná byla i 14° IPA Američan. Zajímavé bylo, že u vchodu do restaurace bylo nutno si vyzvednout konzumační lístky a zaplatit při odchodu.

Cestou směrem na Špilberk jsme našli modernější výčep se zahrádkou, kde točili 10°Frankies a 12°Moraviu. Dobrá záležitost.

Neopomněl jsem se zastavit na bratčickou klasiku ke 3 čertům. Jako vždy jsem odcházel spokojen.

Naproti v Malt Wormu měli celkem výběr, avšak já jsem si vychutnal mého oblíbeného Hauskrechta. Pak jsem si ještě dal nějaký speciál, ale ten jsem si bohužel nepoznačil.

Už by to pomalu chtělo jít na hotel Pegas. Ale to by mne nesměla oslovit sklepní hospůdka s pivem Grasel z Českého Rudolce. Opět hezký zážitek.

Po cestě jsme ještě vlezli do Dřevěného vlka, kde nabízeli pár slušných značek spíše ze středních českých pivovarů. Ochutnal jsem Kance z Břeclavi. Stále ještě vaří nebo jen doprodávají zásoby?

V Pegasu ještě skvělá pšenka a pak se dorazit gratis lahváčem na pokoji.

Brno je skutečně zlatá pivní loď a vždy se tam rád budu vracet.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>