Aero Mechanik

Opět jsem se ocitl poblíž budovy Úřadu Ostrava Jih, takže mé kroky směřovaly spolehlivě do Aera.

Srovnám-li dva skoro čerstvé minipivovárky v městské čtvrti Hrabůvka Aero a Žíznivého Dromedára, věru těžko mohu konstatovat, která ze dvou provozoven je pro mne ta „lepší“. Oba podniky jsou umístěny v nepříliš vábných budovách, které mi bohužel připomínají reálný socialismus. Aero sídlí v hotelovém domě, tváří se svým interiérem jako slušnější restaurace a sází dost na svou kuchyni. Zato Žíznivý Dromedár je větší „lidovka“. Možná, že tam se cítím lépe a volněji.

Co se týče piva, obě restaurace se snaží a výsledky jejich práce jsou potěšitelné. Včera jsem v Aeru ochutnal vídeňský ležák 13°Mechanik. Informace o tomto produktu jsem nesehnal, ale dobře jsem si pamatoval polotmavého 12° Kapitána, který mi právě „vídeň“ dost připomínal. Mechanik bylo pivo hořké. I barva byla poněkud světlejší, než jsem u těchto stylů zvyklý. Jinak však příjemná chuť, předpisová teplota a točení „na hladinku“. Srovnám-li Mechanika s další Aero 13° Examinátor, myslím, že zrovna Examinátor je aromatičtější a chuťově otevřenější. Ale na druhé straně jistá chuťová zakulacenost bývá jedním ze znaků vídeňského ležáku.

Pivo se povedlo a já se těším na další novinku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>