Aero pivo

Už je to tak. V Ostravě vznikl nový minipivovar.

Tentokrát v městském obvodě Ostrava Jih. Pivovárek v restauraci Aero patřící k hotelovému domu Elmontex se samozřejmě nějakou dobu připravoval, ale nebylo o něm moc slyšet. Koncem dubna jsem se přímo na místě dozvěděl, že první pivo bude hostům k dispozici 1. května.

Elmontex naleznete na Edisonově ulici. Nejlépe je jet jakoukoliv vhodnou tramvají k Městskému Úřadu Ostrava Jih (stále to vnímám jako Obvodní Národní Výbor) a pak se dát Edisonkou rovně asi čtyři bloky. Elmontex sídlí ve starém rekonstruovaném činžáku, který stojí k ulici, jako ostatně celá další řada domů bokem po levé straně. Bezbariérový vstup umožňuje cestu přímo na zahrádku, možné je samozřejmě i posezení vevnitř.

Restaurace má něco společného s letadly a létáním. Možná hlavně proto, že Elmontex nějaké ty letecké služby provozuje a navíc prý vlastní licenci na výcvik pilotů a získání příslušného pilotního oprávnění.

Pilot se jmenuje i místní 11°ležák. Pivo je vařeno za skleněnou stěnou přímo v prostorách restaurace. Jedná se o klasickou českou 11°. Vydatná hořkost, při kratším zapití je možno odhalit i celkem příjemnou sladovost. Doznívání stručné, pilsnerovsky hořké. Problém onoho večera byl, že piva byla podávána při neodpovídající teplotě (což bylo dle mého odhadu kolem 12°C), což je dobré možná pro ejly, leč ležáky nutno přichladit. Teplotě odpovídala i celkem nevzhledná pěna. Člověk zvyklý na esteticky dokonalé hladinky se již podvědomě bouří.

Tak uvítejme dalšího hráče na našem pivním trhu. Čekám, že se sortiment Elmontexu rozšíří o další typy piv. Pšeničný Padák, Bock Turbulence nebo tmavý speciál Černá skříňka.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>