Jak dopadl Tišnov

Jen pro připomenutí: V Tišnově otvíraly dvě pivovarské hospody až v 17 hodin, tak jsem zamířil do Brna a nakoupil jsem jen petky a láhve.

Úvodem je třeba předeslat, že všechny tři tišnovské provozovny vaří chutné pivo. Srovnání jsem provedl na základě klasických ležáků, které mám mimochodem nejraději. Květnice a Tišnovský pivovar mají tato piva dosti podobná. Hořká, ale s příjemným latentním kváskem. Možná, že druhé zmíněné pivo je ještě o něco „sušší“. Asi by to chtělo nějaký čas, než bych byl schopen tyto dvě konkurenční značky od sebe odlišit.

Z minipivovaru Grádo jsem zakoupil hned dva vzorky. Polotmavou 10°a světlou 11°. Grádo se od předchozích dvou pivovárků liší. Chuť je rovněž dosti hořká, do horního patra však už při hlavním pití proniká trocha „penicilinu“. Zvláštní kvasová chuť, kterou jsem kdysi identifikoval příležitostně ve zlomeném a evidentně překvašeném Lašském Vulkánu. U Gráda tato příchuť (možná i jistý druh senzorické chyby) ale vypadá jako záměr nebo alespoň něco, co do jinak bezchybného moku trochu patří. Nejen, že tímto se Grádo chuťově liší od dalších dvou pivovarských podniků, ale určitě by byl jeho produkt poznatelný mezi mnohými dalšími malovýrobci. Nechci se pouštět do analýzy degustace – to přenechám diplomovaným odborníkům, pro něž je nejlepším pivem široko daleko Velkopopovický Kozel.

Narazíte-li někde na jakoukoliv značku z Tišnova neváhejte a ochutnejte!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>