Pravda o Krásném Poli

Trochu chlubivý nadpis. Ve skutečnosti snad nikdo pravdu o již po několik let připravovaném minipivovaru v Krásném Poli nezná.

Je to snad už pět let, co se mi o připravovaném podniku v ostravské okrajové čtvrti Krásné Pole zmínil tehdejší sládek z Garážmistra Pavel Salay. Vypadalo to jako hotová věc. Nikde ani zmínka, ale bylo to už tenkrát na spadnutí. Před 4 lety prý byla dokonce už uvařena první várka.

Technickým problémem prý bylo napasovat čínské zařízení na české podmínky, což si samozřejmě nedovedu představit. Nicméně krásnopolské pivo stále nikde. Asi před rokem mi někdo sdělil, že se pivo má vařit v bývalém řeznictví. Ale dále sucho a informační vakuum. Už jsem se o hypotetickou existenci tohoto imaginárního podniku přestal zajímat.

Asi před týdnem však došlo k překvapivému obratu. Má dlouholetá kamarádka z Vřesiny mi sdělila, že pivovar v Krásném Poli je krátce před otevřením a že jedním z protagonistů je její bratr. Ta by mi určitě nelhala. Navíc vím, že její bratr dlouhá léta pracoval na jakési manažérské pozici v Ostravaru. Takže nějakou tu pivní průpravu má.

Takže je třeba opět zapátrat na internetu, možná i v samotné obci, v jaké fázi vývoje se tento poněkud obskurní projekt nachází….

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Pravda o Krásném Poli

  1. Nedávno jsem mluvil v KŠH se Salajem právě o Krásném Poli. Tvrdil, že jim došly peníze. Jakmile budou mít další, bude se pokračovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>