Aeročmelák

Po slušné 11 a osvěžující 9°Letušce jsem měl možnost ochutnat z pivovaru Aero i pivo medové.

Jak vždy předesílám – medové pivo by nemělo být jen o sladkosti. Ovšem, med je ve své podstatě sladký a obsahuje hodně cukru. Ve své přírodní podobě je to produkt zdravý, i když jeho přílišnou konzumaci nedoporučují kupř. dentisté. Na druhé straně je chuť včelího produktu určitě komplexnější, nežli že je pouze sladký. Medů existuje mnoho druhů. Je med lesní, luční, lipový, nyní dokonce i městský. Med má příslušně vonět. A to i v pivu.

Po mé kladné zkušenosti s medovým pivem od Slezana byla laťka nastavena poměrně vysoko. Nejprve jsem si myslel, že Čmelák, který byl na čepu v Kurník šopě pochází z Vojkovic. Nicméně to byl stejnojmenný výrobek z Aera. Bohužel, vůně minimální, sladkost docela otevřená a produkt mi chutnal dosti průmyslově. Po prvoplánové příchuti medu chuť sklouzává do jakési fádnosti bez doznívání. Jako medové se to dá vypít, ale jak už jsem zmínil, pil jsem už lepší značky.

Jak říká klasik – každý začátek je těžký, tak přejme Aeru, ať se mu daří.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>