Bezinkové Gose

Flexibilní pivovar Nachmelená Opice přišel na trh s novým kyselákem.

Německé kyselé pivo s přídavkem soli Gose pochází z okolí Lipska. V dnešní módě bizarních piv je vhodným doplňkem sortimentu mnoha minipivovarů.

Stejně jako obyčejný Sour Beer bývá i Gose často dochuceno třeba různými druhy ovoce. Na ochutnání dobré, k běžnému pivaření však celkem nevhodné. Rovněž mi není jasné od čeho se odvíjejí jeho vysoké ceny.

Opice, ostatně jako obvykle, pojala výrobu onoho řídkého německého speciálu zodpovědně a profesionálně. Pivko je sice nakyslé (od toho kyselák), jinak ale celkem lahodí chuťovým pohárkům pivařů s otevřeným vědomím a s pochopením pro experimenty. Bezinky jsou rovněž cítit, ale nikterak tak intenzivně a až rušivě jako u jiných vybraných piv podobného charakteru piv z jiných pivovarů, které s onou plodinou rovněž pracují. Zanedbatelná není ani sladovo-chmelová složka, která se v Gose rovněž úplně neztrácí.

Mok zajímavý, ale pro mne vhodný pouze k občasnému vybočení a obohacení pivního spektra.

Pamatuji, že loni jsem velice pozitivně hodnotil bezinkový saisson z Chomoutova.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>