Povolební guláš

Guláše zdarma se většinou vařívali před volbami. U nás však ten správný guláš nastává až po nich.

Osobně jsem měl k letošním volbám naprosto pragmatický a tím i chladný vztah. Propagandistické kecy, že to jsou poslední svobodné volby nebo že všichni normální lidé budou volit změnu již přecházím bez intenzivnějšího povšimnutí. Čekat od stádného českého lidu, že se pomstí hnutí ANO za bezmála dvouletý feudální masakr by bylo více než bláhové. Ve volebním mainstreamu jsem nenašel ani jednu stranu či koalici, které bych věřil a která by mne oslovila. Přemýšlel jsem o SPD, avšak ti byli nakonec ochotni jít do holportu s Babišem. Malinké reformní strany, které mi připadaly jako skutečně opoziční si kandidovaly všechny za svůj skromný píseček a ani se nesnažily jakkoliv sjednotit. Proto jsou volební výsledky takové, jaké se daly očekávat.

K mému zděšení se i nadále ve sněmovně udrží farizejské KDU-ČSL, které už snad nemůže soudný občan volit nejméně posledních 30 let. Podobnou cestou přílepku k narychlo smontované koalice se vydala i zrádná a nevyzpytatelná TOP 09. Aby toho nebylo málo, tak tito diletanti, kteří již v našem státě ukázali, že dokážou pohnojit co se dá se navíc hodlají spojit s koalicí Pirátů (kteří v letošních volbách zaslouženě propadli) a STAN. Jednotlivé strany se zatím oťukávají, mají rozdílné názory na daně, legalizaci trávy (THC), ovšem již teď se např. shodují v tom, že bytová politika v našem státě je vyhovující a že není třeba nic měnit.

Den po volbách rovněž U Žaláka zdrahla všechna točená piva o celé 3 Kč.

Trochu mi udělalo radost, že z Parlamentu poprvé od roku 1946 vypadli komunisté, ačkoliv jejich dodýchávající vláda v druhé polovině 80. let byl jen slaboučký odvar toho, co tady od loňského roku předváděla covidfašistická klika.

Ještě více mne potěšilo, že ze stejného místa zmizela i ČSSD v čele s nedemokratickým a cenzorovým agentem Hamáčkem.

Nakonec se mi vlastně splnilo i to, že Babiš nakonec přece jen ustoupí do opozice. Otázkou zůstává, zdali se v ČR změní navzdory Murphyho teorii něco k lepšímu.

Všiml jsem si, že dnes náhodou má podle českého kalendáře svátek Andrej…..

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>