Bravo Segale!

Konečně jsem měl možnost uvidět Segalovu hospodu po rekonstrukci.

Na sídlišti Fifejdy I. mám trvalé bydliště od roku 1971. Dobře si pamatuji, jak byl onen nevzhledný železobetonový komplex ve výstavbě. Vznikla tam na onu dobu poměrně velká samoobsluha, bufet otevřený i ve svátky, kde jsem počátkem 80. let objevil na čepu Staropramen, Litovel i Fruktovar z Michalovců, čistírna, agitační středisko a rozměrná sídlištní hospoda, které se říkalo „U hodin“, podle kvadratického posmodernistického ciferníku, který již po dobré dvě dekády ukazuje stabilně čtvrt na tři.

Segal se svým podnikatelským záměrem přišel do někdejšího Taxi baru, který vznikl na místě bývalého kadeřnictví. Onen objekt připomínal všechno jiné, jen ne poctivou pivnici. Segal zavedl výběr pivních značek, na celkovou rekonstrukci však bylo nutno si počkat. A na jaře už hosté mohli přijít na pivo do nového Segala.

Vybouráním příček vznikl prostor, který je vkusně částečně vyplněn stylovými dřevěnými stoly. Na nábytku se tady vskutku nešetřilo. Čili vznikla jedna větší podlouhlá místnost teoreticky se dvěmi vchody a druhá, téměř čtvercová, která je o trochu dále zdroje, nicméně je stále útulná. Dlouhý barový pult s pípami vypadá pohostinně a dává tušit široký výběr točených piv. V ledničkách se nachází hodně lahví a petek z domácí i zahraniční produkce.Byl zrušen nekuřácký prostor, zřejmě se čeká na rozhodné slovo z EU.

K současné podobě hospody U Segala mám pouze drobné výhrady. Na první pohled mi příliš nesedí teplá červeno-hnědá barva stěn, možná bych volil trochu pivnější odstín. Černobílé nápisy za barem vyhotoveny stejným písmem evokující pivní značky, které se povětšinou u Segala (U Segala) již vyskytly jsou dobrým nápadem, v této verzi by mi však přece jen seděly více do baru jiného zaměření než do pivnice.Na druhé straně však dobře ladí z barvou stěn. Bohužel mi chybělo označení jednotlivých pivních kohoutů. Zřejmě je s tím trocha práce, zvláště když se značky střídají, myslím však, že ve spolupráci s dodavatelskými pivovary by tento problém šel vyřešit.

Závěrem musím konstatovat, že současná hospoda U Segala je poměrně vkusnou kombinací pivnice s pestrou nabídkou značek se střízlivě moderním řešením současného pohostinského zařízení. Věřme, že i nadále v něm zůstane i dobré pivo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>