Černý čáp

Starobělský pivovar má nové pivo. Tentokrát černé.

Nejsem si jistý, zdali je nové. Já osobně jsem je však pil poprvé. Slušně hořká desítka uhasila primární žízeň a naladila chuťové buňky na další degustační zážitek. Černá 13° Černý čáp. Kdykoliv se s podobným produktem setkám, vždy mám asociace na flekovské. V roce 1981 tam stál půllitr 4.10 Kčs, krýgle jen svištěly a vedle sebe sedávali zhýčkaní turisté a místní pivaři….

Dost nostalgie. Černé pivo mám celkem rád, zvláště když není moc sladké. Mladá výčepní mi pivko natočila předpisově na hladinku za pár sekund. Jen blbec by na své pivo chtěl deset minut čekat. Barva tmavá, teplota předpisová, pěna mravná. Vzhůru! Jen krátce před napitím jsem zaregistroval poutavý čichový vjem. Z moku jsem cítil jakési bylinky. Čichl jsem pro jistotu ještě jednou. A opravdu. Jakási dosti nesourodá vůně, která dosti kontrastovala se samotnou chutí. Jinak truňk příkladný. Karamel jen obligátní, sladkost minimální, všechno ve vzácné balanci. Jen ta podivná vůně. Identifikoval jsem ji i při dalších napitích. Možná rozmarýn, Nebo jasmín. Nějaká směs. Třeba i trochu citrus…Když jsem dokončoval svůj půllitr, vůně slábla a nebo se stávala černopivnější. Snad jsem si mohl dát ještě jedno, avšak měl jsem naspěch.

Opět doporučuji Starobělský šenk v Zábřehu. Pivo je tam chutné, neotřelé a jeho ceny se pohybují v rozmezí 20 až 28 Kč.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>