Chuťově komplexní Bobr

Pivo ze Zadní Třebaně se dostalo na ostravský pivní trh již před nějakou dobou. Zhruba po třech letech jsem měl možnost znovu je ochutnat.

Světlou 11° Bobr jsem zakoupil v PET láhvi v ostravské pivotéce. Vzpomněl jsem si na hospůdku v Zadní Třebani, kdy jsem za půllitr točeného platil 23 Kč. Teď bylo pivo o něco dražší, ale nebyla to žádná hrůza.

Již úvodní vůně odkazovala na výrazný kvasnicový předek. Nemám tento úvod osobně moc rád, někdy na mne působí i rušivě, možná se v ní někdy skrývá i stopa žluklého másla, což je důkaz přítomného diacetylu. Kvasnicovost naštěstí netrvala příliš dlouho. Chuť se poměrně plynule metamorfovala do hořkého středu s hned několika pivně přátelskými příchutěmi. Než jsem je dokázal rozlišit a definovat, bylo tady neméně zajímavé doznívání.

Na Bobrovi jsem si celkem pochutnal a samotné toto pivo je ukázkou, co vše může vnímavý pivař v konvenčním českém ležáku naleznout.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>