Cochemská nostalgie

V německém městě Cochem bylo včera krásné letní počasí. Přímo vybizelo k návštěvě nějaké knajpy. V centru lidu jako chmele. Konalo se tady totiž místní vinobraní.

Jak už jsem psal posledně, všude kolem se rozkládá moselská vinná oblast a celý region žije vínem. Slavnost vrcholila slavnostním průvodem. Kam se hrabe bolševický 1. Máj! V nekonečném průvodu defilovaly davy lidí v osobitých  kostýmech. Zejména se jednalo o kostýmy historického charakteru. 15., 14., 13. století, bubeníci, dudáci, zbrojnoši, dokonce i staří Římané. V.průvodu rovněž otevřené kabriolety vezly zvolené královny vína (Weinkonigin) z okolních okresů.

Podívaná krásná, leč evokuje žízeň. Hospody jsou rovněž natřìskané. Vchazim do jedné, z níž se ozývá hlučný německý techno pop. Dle stylové klenby nevelkého sklípku odhaduji staří hospody na dobrých 600 let. Masívní vrchní za výčepem, na čepu mimo jiné též můj oblíbený Kirner. A hosté kouří! Už mi ten nikotinový odér chyběl. Navíc v suteréní není signal  takže si lide nehrají s mobily, ale hovoří spolu. Jen to hlučné techno bych vypnul.

Mou druhou zastávkou je další stylová pivnička. Skoro úplně plná, lide hodně popíjeji i na stojáka, ale vzadu je stůl volny. Točený Konig Pilsner jen zasyčí. Plné hospody, rychlá obsluha, kouř a vzájemně komunikující hosté. Jsou ještě radosti života!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>