Lhali mi v Remagenu?

Německé městečko Remagen je známé svym mostem přes Rýn, o který byly koncem 2. Světové války svedeny tuhé boje.

Remagen je poměrně malebný, má svou promenádu podél řeky a rovněž hodně restaurací a hospůdek. V útulném šenku jsem si dal jeden Peters kolsch a pomalu se vracel na svou loď. Tu jsem ale zahlédl mnohaslibný objekt. Hospoda se jmenovala Remagen Brauhaus, z čehož jsem usoudil, že se jedná o místní minipivovar. Podnik nabízel světlé a tmavé pivo s nazvem Rigo. Pro jistotu jsem se zeptal servírky, zda li je dotyčné pivo skutečně uvařené v interieru restaurace.

„Genau….“

Rigo upřímně řečeno nic moc. Takřka modelový německý minipivovarský kvasničák standardně aromatický lehce nasládlé chuti. Úplně stejně mi např. chutnal místní ležák v Bernkastelu „U starého nádraží“. Tmavé pivo než karamelové spíše kofoloidní. No co. Alespoň jsem uhasil žízeň.

Znepokojila mne však jiná věc. Během mé konzumace přijel před hospodu náklaďák a urostlý zřízenec začal skládát pivní sudy. Na kegách byl nápis Braun Stern Radeberger (fuj) Group. Žádné takové pivo se přitom na pivním lístku nevyskytovalo. Skutečně se Rigo vaří v lokálním Brauhausu nebo je to podvod na důvěřivých hostech? Mohl jsem se závozníka zeptat, ale nestálo mi to zato. Ať si to zodpovědné osoby vyřídí se svým svědomím.

Možná, že remangenští lžou. Stejně jako když v roce 1944 nebo 1945 pri dotazech spojeneckých vojsk na inkriminovaný most schválně posílaly tanky na opačnou stranu.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>