Degustační postřehy z Pivovarského domu Ostrava

V pondělí jsem U Skákavého poníka objevil dva pro mne nové vzorky.

Prvním byl 11°Ale Jiskra z Radničního pivovaru z Jihlavy. Poměrně sympatická byla už cena, která v tomto případě docela netradičně takřka nepřevyšovala cenu domácích hobitovských piv (0,5 l za 30 Kč). Pivo již z dálky intenzivně vonělo chmelem. Také v chuti byl cítit samý chmel. Silná hořkost byla dána samozřejmě štědrým použitím této životodárné byliny. Aromatická příchuť se mi však nezdála jednolitá, nýbrž měla pro mne několik odstínů. Nejméně dva při samotném pití a další lehce odlišný v doznívání. Zajímavé, ušlechtilé, přesto bych rád v tomto pivu ucítil i něco jiného než jen samý chmel.

Druhým vzorkem se stal 14°Ale Primavera z rožňavského Kalteneckeru. Tam již hořkost nebyla úplně tak výrazná, nýbrž jako každý silnější ejl pivo rovněž dosti vonělo chmelem. V tomto případě však chmelové aróma nezastřelo charakteristickou ovocnost svrchně kvašených piv. Mok byl dostatečně tělnatý a bezesporu i alkoholicky výživný. Na rozdíl od většiny minipivovarských produktů však byla Primavera filtrovaná. Bylo mi však přislíbeno, že poslední vzorek z rodu Kalteneckerů, které se tento měsíc vyskytují na čepu v Pivovarském domě bude konečně nefiltr.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>