Dělňácké rozčarování

Pivnice Dělnický dům v Ostravě Mariánských Horách patří mezi nejstarší místní hospody. data:text/mce-internal,Je v provozu už od roku 1899

.

Jako dlouhodobý obyvatel této městské čtvrti jsem do Dělňáku občas zašel. V pivu žádný výběr – na čepu zpravidla jen Ostravar 12°, ale skoro vždy slušně natočená dotahovala příjemnou hospodskou atmosféru.

V neděli jsem měl cestu okolo, tak jsem se na jedno zastavil. A tentokrát jsem nebyl vůbec spokojen. V poloprázdném lokále jsem na pivo čekal přes deset minut. Starší výčepní čepovala způsobem, že půllitr vůbec nezvedla k pípě, již zpočátku pivo „rozbila“ a pak jen dotáčela pěnící sklenici, kterou vzápětí odnesla žíznivému hostu. Takhle to přede mnou učinila asi ve třech případech. Naprosto neosobní přístup k výčepnímu sklu a plno zbytečných a neefektivních pohybů. Příště si návštěvu onoho pohostinského zařízení dobře rozmyslím.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>