Pivařky U koníčka

Jestliže zmiňujeme název pohostinství je to U koníčka, jestliže počítáme s názvem data:text/mce-internal,pivovaru je to u Koníčka….

V každém případě v onom podniku ve Vojkovicích proběhlo 24. ledna večer představení pivního muzikálu Pivařky.cz. Tuto hospodu navštěvuji již od roku 2005, kdy se tam začalo vařit pivo. Kvalifikovaný mladý sládek Mojmír Velký to vzal za ten správný konec a jeho pivo se stalo brzy v regionu legendou. Nejrozšířenější je 11°nefiltr Ryzák, známý je však i černý Vraník, polotmavý Grošák, příležitostný pšeničný Bělouš, medový Čmelák, IPA Hatatitla nebo supersilný vánoční 24°Štědrok. Před pár lety Koníček rozšířil výrobu a dnes ani v nových prostorách nestačí vařit.

Pivovarská restaurace má nesporný štych rodinné firmy. Vše je tam již na první pohled děláno s pečlivostí a láskou. Útulný interiér, skvělá kuchyně a hlavně výborné pivo, které vás rozřehtá.

Na představeních ve Vojkovicích je výhodné, že jako centrální rekvizita slouží jedna z legálních koníčkovských píp a divadelní výčepní je za reálným výčepem, což ušetří prostor a dá celé produkci punc hospodské reality. Divadelní soubor Zběsilá pípa se v současnosti skládá výhradně z amatérů, takže občas na počátku zpěvohry nastupuje vtíravá tréma. Zejména když z důvodů následného řízení motorového vozidla není možné neutralizovat ji trochou alkoholu. Nakonec však představení dopadlo k všeobecné spokojenosti a náš soubor dostal dokonce nabídku k účinkování v minipivovaru Jadrníček v Náměšti na Hané.

Jako rekvizitní pivo sloužil chutný Koníček, okusil jsem mimo soutěž i velice pitelnou 12°Vojkovjan a 15° porter Kobyla. Obecně platí, že s růstem výroby klesá kvalita produktu. Musím říci, že o Koníčkovi to doposud neplatí a dej Bůh ani nebude.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Pivařky U koníčka

  1. Taktéž jsem se trochu obával, že se zvýšenou popularitou vojkovického piva klesne jeho kvalita. Ale zatím je to pořád paráda ! Všechna vyjmenovaná piva jsou skvělá -dokonce i silný ŠTĚDROK mi příjde v jeho kategorii asi nejlepší mocne , které jsem pil. Ještě bych vypíchnul PONY PEJL 13 – taky mi moc šmakuje…možná víc,než HATATITLA.
    Jinak držím palce muzikálu PIVAŘKY.CZ
    René Costache

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>