Dollar z Ostrova

Karlovarský kraj je doposud bohužel dosti pivně nerozvinutý.

Zatímco ještě někdy po II. Světové Válce existovalo jen na Sokolovsku pivovarů, že by se jeden divil, v 90. letech šel počet pivovarů v tehdejším Západočeském Kraji rapidně dolů. V době největšího úpadku tam zůstaly pouhé tři. Dnes na Karlovarsku můžeme ochutnat pivo přímo v KV, v Kynšperku, Dněpolticích a od nedávna i v Dolním Žďáru.

Pivovárek Rudohor z Dolního Žďáru (Ostrova) pronikl svými výrobky až do Ostravy. Má třídenní absence v Kurníkšopěhospodě se mi tentokrát nevyplatila. Zmeškal jsem ochutnávku rudohorského ležáku, kterého byly prý k dispozici tři třicetilitrové kegy.

Alespoň jsem získal 0.75 l láhev s americkým Pale Ale Dollar. Obsah flašky mne celkem potěšil. Žádná přechmelená voňavka, ale mravně hořký mok, který reprezentuje styl, který si já právě tak představuji. Hořkost 45 IBU nepálí v krku, ale příjemně dráždí chuťové pohárky, které pak ještě mohou okrajově zaregistrovat i jistou obligátní ovocnost, která však není nikterak agresivní a už vůbec ne sirupovitá. Konec chmelový a celkový dojem velice pozitivní.

Věřme, že i naše prozatím trochu pivně zaostalé Karlovarsko se vzchopí a zařadí se mezi v tomto oboru mezi vyspělé regiony.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Dollar z Ostrova

  1. já tam dvakrát odchyt jejich skvělý lager Dukát, nádherně hořké a drsné pivo, takové nekompromisní, byli jsme z něj nadšeni…:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>