Domovarníci v Heřmanicích

Jako každoročně se počátkem prosince konalo setkání domovarníků.

Stejně jako loni se pivní nadšenci sešli v Heřmanickém Pivovaru v restauraci Beseda.  V prostorách hospody se konala jakási společenská akce, tak nám byla vyhrazena pivovarská šalanda. Nebyl žádný oficiální program, nejplodnější náplní setkání bylo neformální degustování vzorků. Každý účastník se chtěl pochlubit, takže petek a lahví s příjemným obsahem bylo v extrovně skutečně velké množství. Ochutnávané vzorky byly zapíjeny sortimentem z hostitelského pivovaru, místní sládek donesl na ochutnání i flekovskou 13°.

Příjemně jsem se naladil Šušťurovým 11°ležákem. Dobrý mok. Ale snad úplně nejvíce se kolegovi Oppeltovi povedl v létě 2011. Stále na to vzpomínám. Na srazu nemohli chybět domovarští bratři z Krnova. Letos překvapili domácím ciderem. Napadlo mne, že nějaký nepovedený cider by se mohl jmenovat outsider. Jediný zahraniční účastník Russell z UK přinesl mimo jiné i Red Ipu. Britská verze onoho stylu je snad originálu nejblíže. Ochutnávám další ejly i tmavé moky. Do toho mi kdosi nabízí i domácí pivovici s plnými 52% alkoholu. Asi jsem již trochu opivěn, neboť zabředám do hovorů o naší neutěšené politické situaci. Ještěže je mou filosofií tolerance při pivu. Jinak bych to dal voličům Top 09 vyžrat.

V 16.15 se večírek teprve rozjíždí, ale já musím odjet linkou č. 49 na Fifejdy. Segal dnes slaví narozeniny.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>