Master Black IPA

Další sezónní speciál české větve japonského koncernu Asahi.

Jedná se o tmavé, svrchně kvašené vícestupňové pivo. Je vařeno ze 4 druhů ječných sladů a po vzoru ipáckého stylu chmeleno více druhy chmele. Výrobek je nabízen jako tzv. Volba sládků v mnoha hospodách, kde točí PU a Radegast. V ostravské ALVI na Nádražní ulici stojí 4 dcl 28 Kč.

Tento produkt Masteru opravdu chutná jako kompromisní verze černé ipy. Výrazné chmelení je patrné již ve vůni, příchutí karamelovou a praženou je však tato složka, u běžných minipivovarských ip dost výrazná, poněkud zkrocena. Mým dlouhodobým poznatkem je, že i o poznání brutálnější black ipy jsou díky pacifizujícím speciálním sladům celkem vyvážené. V případě Mastera se navíc jedná o komerční značku, jejíž výrobci si nemohou při své kapacitě výroby dovolit vařit v malých várkách. Proto Black IPA může chutnat běžným konzumentům zvyklým na své okleštěné ležáky dosti exoticky, naopak příznivci radikálních ejlů jí mohou vytýkat jistou nevýraznost a podbízivost mainstreamu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>