EET na EEG

Tzv. Elektronická evidence tržeb z některými živnostníky tak otřese, že se budou nuceni podrobit vyšetření EEG.

Elektoencefalograf (EEG) vynalezený v roce 1931 německým vědcem Bergerem snímá elektrickou aktivitu lidského mozku způsobenou činností neuronů. Přestože jde o napětí velice slabé měřené v řádu desítek mikrovoltů, za pomocí tohoto přístroje lze v mozku definovat vlny alfa, delta a theta. Dle očekávání již brzy naši hostinští a výčepní přestanou zažívat tzv. alfa stavy a výsledky jejich případných EEG vyšetření se stanou odstrašujícími patologickými příklady na lékařských fakultách.

Ministr financí Bureš, který je trvale ve střetu zájmů a řídí dle vlastních slov náš stát jako své pofiderné firmy konečně prosadil svůj fantasmagorický plán, ke kterému byl inspirován balkánským Chorvatskem. Našel většinu k podpoře v parlamentu a kupodivu se setkává s pochopením i mezi částí české populace. Pro hladký plán realizace jeho vize je třeba nejdříve podle hesla „rozděl a panuj“ rozeštvat proti sobě běžné zaměstnance a tzv. živnostníky. To se daří, zejména když k tomuto pomáhá i současná opozice. Živnostník je potenciální zločinec, který si neplatí řádně zdravotní ani sociální pojištění a šidí Stát na daních. Pomiňme sci-fi možnost, jak si lze „poctivou prací“ vydělat na fungování asi 150 tuzemských firem a podívejme se na ekonomický systém naší vlasti.

Velká část podnikání v České Republice funguje na základě tzv. černé nebo alespoň šedé ekonomiky. Jen díky tomu se dá drobně podnikat a nemusejí se zřizovat další četné pobočky Úřadů práce. Buzerace drobných podnikatelů a jejich byrokratické zatížení je tak obludné, že je třeba se bránit. Každá koruna ušetřena na daních je vlasteneckým činem, neboť Stát výnos z výběru daní prošustruje dle svých zvrhlých uvážení, například jej napere do nepřizpůsobivých přivandrovalců, kteří nepřispěli do našeho rozpočtu ani příslovečnou zlámanou grešlí.

Takže majitel hospody si na vlastní náklady musí zakoupit potřebné zařízení a minimálně do příštích voleb provozovat svou hospodskou činnost obohacenou o nové administrativní úkony. Pivař dostane ke každému objednanému kousku paragon, který bude možná slosovatelný, avšak o to déle bude na své pivo čekat. Stovky nefachčenků se rozlezou po českých výčepech a budou kontrolovat, jestli výčepník náhodou nezapomněl poslat hlášení o prodaném škopku Burešovi do kanceláře.

Máme se skutečně na co těšit. Další nekoncepční a diskriminační opatření, které se nákladně zavádí a podle mne nic neřeší. I nadále budou v naší zemi moci podnikat firmy registrované na Bahamách a velkopodnikatelům usvědčeným z daňových podvodů budou pokuty i samotné daně odpouštěny. Jak říkal pivař Švejk – „na chudý lid musí být přísnost“. Ovšem Francois Villon na druhé straně kdysi napsal, že „bída z lidí lotry činí a vlky z lesů žene hlad…..“

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>