Garáž za světla

Turistická stezka z Hlučína do Martinova vede celkem pěknou přírodou.

Včera mne nejvíce fascinoval neobyčejně bílý a čistý sníh. Bohužel, po cestě žádná hospoda. Nepočítám samozřejmě Loděnici. Tam mají Radegast, Kozla a navíc je otevřeno pouze sezónně.

Celkem žíznivý jsem dorazil do martinovské Garáže. Bylo krátce před třetí hodinou. Měl jsem velké štěstí. Od čtyř se tam konala nějaká soukromá akce. Objednal jsem si desítku. Přičinlivá výčepní se mne zeptala, nechci-li raději 11°. Desítka prý hodně pění. Zarazilo mne, že 11 je rovněž světlá. Většinou bývá polotmavá.A vůbec. V denní nabídce piv jsem neviděl žádné pivo tmavší barvy. Možná IPA. Jinak ale 10, 11, 12, a single hop – vše v barvách světlých. Dokonce chyběla i celkem chutná tmavá 13 nebo 14.

Při výrobě světlého Garážmistra sládek chmelem nešetřil. Ležák mi chutnal spíše trochu ejlovsky. Jinak však dobré. Možná by to chtělo ochutnat ještě něco, ale viděl jsem, že personál se připravuje na soukromou akci a mi by možná v opuštěné hospodě ani nechutnalo. Pěkně jsem se prošel. Mobil mi ukazuje přes 12 000 kroků,

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>