Garážmistr polotmavý

Podle slov sládka a provozovatele minipivovaru Pivovarský dům Ostrava (Hobit) Jiřího Štverky je polotmavá 11°jediným pivem nově vzniklého pivovaru Rock´n Roll Garage, které těží z původní receptury připravované v Hobitu.

 

Když jsem se včera zastavil v ostravské filiálce Garage na Zahradní ulici, personál mi překvapivě nabídl polotmavou 11°. Bohužel jsem byl poněkud indisponován neboť, sice trochu opožděně se u mne projevila infekční respirační choroba vyznačující se mimo jiné i dočasným a částečným oslabením čichového smyslu. Navíc bolavé a zahleněné hrdlo si příliš vehementně jakýkoliv studený nápoj nežádalo. Nicméně jsem příležitosti využil a i přes svůj zjevný handicap jsem udělal dobře.

Pivo jsem obdržel sice o pár minut později než tomu bylo v případě 12°,ale opět při předpisové (zdálo se mi, že dokonce skoro hraniční) teplotě a s velice kvalitní, srovnanou pěnou zařezávající s okrajem sklenice. Když vám chutná již hustá pěna, pivo je načepováno určitě správně a jak opět podotýkám, vysoké řidké pěny připomínající homole holícího mýdla se hodí spíše na tématické obrázka Josefa Lady. Přestože je prý využívána původní receptura, pivo se mi zdálo o dost tmavší než jeho stejnojmenný předchůdce z Hobitu. Zatímco hobitovský garážmistr by šel většinou označit za kulérované světlé, případně za ležák dle barvy bavorského typu, současný Garážmistr je již plnokrevný Amber. Pivo bylo příjemné již při prvním doušku a na rozdíl od takřka průmyslové 10°(?) a pragmatické pilsnerovské 12°v něm byly vyrovnaně a výrazněji cítit aromatické složky užitých surovin. Doznívání, možná zásluhou mých omezených smyslových vjemů se mi zdálo být spíše kratší s dynamicky se prolínajícími dochuťěmi chmele a karamelu.

Garážmistr je zatím na naší pivní scéně nováčkem. Zatím se však zdá být celkem v pohodě. Vypravím se na něj znovu až se uzdravím.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>