Haksna

Před nedávnem vznikl v Ostravě nový létající pivovar.

Pravda, není létající. Je to spíše takový pivovar v pivovaru.

Minipivovar ve Staré Bělé již funguje pěkných pár let. Od samého počátku mne zaujal příjemnou chutí svých piv i přístupnou cenovou politikou. V běžném sortimentu je desítka, dvanáctka, třináctka Černý čáp, občas nějaká IPA, pivo višňové atd.

Starobělské má svou charakteristickou chuť, která není vlezlá a je třeba si ji vyhledat. Vždy si myslím, že jde o to v jakém degustačním rozpoložení dotyčné pivko konzumuji. Někdy se mi zdá trochu fádnější, někdy z něj dokáži vydolovat i jistou lahodnost. V každém případě mám tuto značku dost rád a upřímně jí fandím.

Před pár měsíci jsem dostal přímo od zdroje informaci, že v prostorách Starobělského pivovárku vzniká další pivní subjekt. Je jím komorní společnost Haksna, která se rozhodla vařit  svou vlastní značku. Na rozdíl od klasického starobělského by se měla věnovat spíše výrobě speciálů. Momentálně má v prodeji silnou West Coast ipu, New England ipu a ananasový kyselák.

Mocnou 15°jsem již ochutnal. Má vše ze svého vyhraněného stylu. Zejména nezaměnitelnou vůni amerických aromatických chmelů.

V souvislosti s tímto pivem jsem se zamyslel nad cenovou politikou některých hospod.   Na Kolibě v Bělském lese stojí malá ipa od Haksny 43 Kč. Pustkovecká Kurníkšopa totéž pivo ve stejném objemu nabízí za plných 75 Kč.

Kdy už vyšroubované ceny (ať jsou to ceny nákupní, či prodejní) narazí na strop spotřebitelské trpělivosti?

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>