Návrat na místo činu

Počátkem října roku 1985 jsem kráčel po okresní komunikaci směrem k Ivanovicím na Hané, když tu vedle mne zastavila Lada 1500 s oranžovo-bílým logem VB.

Horlivý příslušník mne dovezl na policejní stanici do Kojetína, kde jsem byl podroben výslechu a odebrání otisků prstů. Tak jsem se natrvalo dostal do české daktyloskopické evidence.

Mým jediným prohřeškem tenkrát  bylo, že jsem v OP neměl nové razítko zaměstnavatele, přičemž to výstupní z opavského divadla mi bylo uděleno před pěti dny. Tuto dobu jsem už byl pro orgány protizákonným příživníkem. A zrovna tenkrát někdo vyloupil místní samoobsluhu a VB již druhý týden hledala viníka.

Naštěstí jsem byl v tomto čase už zaměstnán u KKS a hrál jsem v přerovském hotelu Grand, což bylo možno lehce (avšak zjevně neochotně) ověřit. Byl jsem zklamaným náčelníkem propuštěn a svou kojetínskou anabázi jsem spláchl ne zrovna vzorně načepovanou přerovskou 10°.

Následujících několik dekád jsem tímto městem jen projížděl, dokonce jsem byl jednou průvodčí ve vlaku do Brna varován, že právě v Kojetíně nastupují snědí delikventi, kteří v soupravě okrádají cestující.

Statut města se změnil letos, kdy začal v Kojetíně fungovat Měšťanský pivovar.

Po domluvě s jedním s protagonistů jsem přijel kolem poledne a hned jsem dal dva kousky na náměstí v hospůdce U Pedyho. Polotmavá 12°se jmenovala Kočkodan a byla celkem pitná.

Pak již jsem zamířil do prostor pivovaru.

Přesněji řečeno na staveniště. Areál je stále ještě v rekonstrukci a pivo v petkách se tam prozatím prodává zřejmě jen po předchozí domluvě. Jinak budova vypadá dosti impozantně, stejně jako pivovarské zařízení, které jsem jen letmo shlédl. V dobách útoku virů, Rusů a flagrantní neschopnosti naší politické scény dosti odvážný počin.

Po zbytek mého kojetínského pobytu už jsem takové štěstí neměl. V restauraci Na hrázi narazili místo Rybáře12° asahijskou Volbu sládků a v Sokolovně, kterou jsem navštívil na poslední chvíli před odjezdem svého zpátečního vlaku měli na čepu místo avizované 10°rovněž polotmavého Kočkodana.

Nicméně jsem si světlou 11°v petce vychutnal doma a zdála se mi dosti nadějná.

Kdoví, jací jsou v Kojetíně dnes policajti……

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>