Hladovkáři z Cochemu

Městečko Cochem leží na řece Mosel přímo v srdci známé vinařské oblasti.

Loni jsem tam shlédl majestátné vinařské slavnosti s pestrým průvodem a na chvílí dokonce zalitoval, že nejsem raději vinařem.

Přesto jsem v Cochemu objevil par chutných pivních značek. Letos jsem si však stanovil ještě jeden úkol. Koupit v tomto městě láhev místního vína není problém. Ovšem chtělo by to večer něčím zakousnout. Přemýšlel jsem o nějakém pikantním sýru, případně vhodné uzenině. Vypravil jsem se tudíž hledat supermarket. Tyto podniky bývají většinou postavené za městem. Tak jsem se vydal z centra na sever (alespoň jsem tak usuzoval podle četných lišejniků). Ušel jsem asi kilometr, a došel jsem na pustou výpadovku. Čili čelem vzad, zpět do centra a směr jih. Stejný výsledek, jen cesta končila výstupem na lokální hrad. Opět žádný obchod s potravinami. Kdybych byl cyklistou, byl bych možná potěšen. Stánků s koly a příslušenstvím všude dosti. Rovněž o suvenýry, lékárny a.drogerie není v Cochemu nouze. Avšak stále žádné žrádlo. Nu což, řekl jsem si. Tak si to Moselské dneska vypiji o hladu. Vlezl jsem do svého oblíbeného sklípku. Ale ouha! Právě otevřeli a chutný Kirner je prý ještě teplý. Tak beru zavděk kölschem Früh.

Usrkávám kvalitní mok a přemýšlím o místních občanech. Jak se asi stravují? Ti bohatší asi navštěvují drahé restaurace. A zbytek lokální populace drží hladovku. Když se to tak vezme, každý den je proti čemu protestovat. A vytvořit vhodné podmínky není vůbec složité. Stačí postavit supermarket co nejdále od města.

Ještě že nám na lodi tak dobře vaří. A možná, že tam najdu i kousek nějakého sýru na večer.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Hladovkáři z Cochemu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>