Sváteční Bonn

Kapitalismus je v Německu již na vyšší úrovni. Každou neděli tam mají zavřené obchody.

Navíc mají v oné zemi spoustu státních svátků a tak bylo zavřeno i včera v pondělí.

Bonn býval hlavním městem NSR. V roce 1770 se zde narodil Beethoven. Jinak se tradovalo, že nejzajímavějším objektem v Bonnu je vlak, který jede do Mnichova. Předloni jsem v Bonnu objevil minipivovar, ale pivo nic moc.

Včera jsem bloudil po bonnských ulicích a docela jsem se nudil. Na ulicích nějací turisté, nějací místní, ale žádná pořádná hospoda. A pak jsem ji našel. Pivní bar Balthazar, který nabízel pivo ż pivovarů z Německa i z jiných zemí.Na čepu zhruba 10 druhů. Herr Kellner mi doporučil Pale Ale Drachen Länder z nového pivovárku v okolí Bonnu. Věru zajímavý kus. Barva spíše do polotmava,  říz tak akorát, ale .ta vůně! Pivo nebylo příliš hořké, předek trochu připomínal britské  portery, pak však nastoupilo intenzivní a velice příjemné aróma. Žádná klasická hlína a už vůbec ne štiplavá pelyňkovost amerických chmelů, ale jakysi přírodní pivní parfém, který hojně obsloužil chuťové pohárky a na dlouhé vteřiny ulpěl na patře. Něco tak výrazně lahodného jsem snad naposledy pil před 18 lety v Litvě (Vilkmerges). Pale Ale možná ne zrovna čítankový, nicméně velice chutný.

Dále si objednávám Pils z pivovaru Germania. Opět na svůj druh mok poněkud zvláštní. Nižší hořkost, ale slušná hustota a dobrá pitelnost.

Podle plánu bych měl být v Bonnu ještě třikrát.  Snad se mi zase podaří něco objevit.


 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>