Hořká Sněžka

Z krkonošských pivovarů důvěrně známe Krakonoše a Hendrycha. Některé další jsou o něco hůře dostupné.

Osobně jsem ještě neochutnal pivo z Luční boudy, ze Strážného nebo z Malé Úpy. Nejpraktičtější by snad bylo se do našich nejvyšších hor osobně vypravit.

Štěstí jsem měl před pár dny, kdy se mi podařilo objevit v Ostravě láhev piva Sněžka z pivovaru Pec Pod Sněžkou.

Poctivý 12° ležák si na nic nehraje. Hodně sází na svou hořkost. Nekompromisní a místy až pronikavou. Ona jadrná chmelová hořkost možná trochu potlačuje složku sladovou, při pozorné degustaci se však ve Sněžce jakási pivní chuť přece jen objeví. Chvílemi se mi zdálo, že to mohla dokonce být určitá variace na mou oblíbenou „hlínu“, ovšem jen v nesmělých náznacích. Doznívání, jak jinak, opět hluboce hořké.

Celkem jsem byl s krkonošským ležákem spokojen. Apeluji na majitele ostravských pivoték a ochutnávkových pivnic: Dovezte nám více krkonošského piva!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>