Konec Beer´s No.1

Včera jsem chtěl odpoledne zajít  do ochutnávkové pivnice Beer´s No.1 na Musorgského ulici (kolmá na Stodolní). Chtěl jsem ochutnat některé z 25 piv, které tam bývají na čepu. Bohužel, bylo zavřeno. Prostory k pronájmu.

Jednoduše řečeno: Nafouknutá bublina Stodolní pomalu plaskne. Předražená ulice, kde neplatily závazné hygienické předpisy a kde s vědomím města kvetla prostituce a obchod s drogami již svou konjunkturu překonala. Nikdy na ní, bohužel nevznikl ani jeden minipivovar. Dnes už je pozdě. A není mi to vůbec líto….

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u “Konec Beer´s No.1

  1. Jednou jsem se do té Stodolní vypravil, když jsem tak nějak chtěl poznat Ostravu, ale jaké dojmy na mě tato ulice zanechala, sem psát nebudu, pro tu páchnoucí stoku nenalézám slušná slova a vulgarismů bych chtěl Martinovu pivní stránku ušetřit.

  2. No já nevím, vypovídá krach jednoho podniku o něčem podstatném o Stodolní? Nebo tam toho krachlo více? Protože tu a tam z centra Ostravy nějaký ten podnik prostě zmizí a je nahrazen jiným, osobně v tom zatím nevidím nic moc vypovídajícího.

    • Ke Stodolní ještě jednu poznámku: Rodina mého známého po roce 1990 restituovala činžovní dům na rohu Stodolní a Masné ulice. V roce 1996 otevřeli v jejich blízkém sousedství mexický bar a začaly problémy s nočním hlukem. Situace se neustále zhoršovala a od roku 2000 se stala naprosto nesnesitelnou. Město nic neřešilo a k porušování nočního klidu se vyjadřovalo velmi zdrženlivě. Přitom podle platné hygienické vyhlášky může být od zdroje hluku k prvnímu obydlenému objektu po 22 hodině naměřeno pouze 40 decibelů. Předpisy nejspíš neplatí pro všechny. Jinak vidím na Stodolní podnikavé Osmany holýma rukama manipulovat s připravovanými pokrmy, zatímco v českých restauracích se maso nesmí potkat se zeleninou. Prý žijeme v právním státě…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>