Hospodský spor akademiků

Onehdy mne navštívil v pivotéce můj pivní kolega Mgr. Rotík. Stěžoval si, že byl vyhozen ze své domovské hospody samotným jejím majitelem PhDr. Hodkem.

Celý spor začal jako vždy úplně nevinně. Mgr. Rotík si s kumpánem Liborem (neznám přesně titul dotyčné osoby, proto jej zde neuvádím) zakoupili balíček hracích karet a poté navštívili svůj oblíbený šenk TV klub Ostrava. Dlužno podotknout, že onen podnik je přístupný veřejnosti a už dlouho není vyhrazen pouze  pro staré i mladší struktury a promované plagiátory ČT Ostrava. Nové karty se musí rozehrát, proto si Mgr. Rotík s Liborem jen tak nasucho bez hazardní složky u piva zahráli karetní hru zvanou 1000. Jejich počínání se však vůbec nelíbilo majiteli restauračního zařízení PhDr. Hodkovi, který je ihned na jejich protihospodské chování upozornil. Měl pravdu. Karban mohl pohoršovat zbylé dva hosty v lokálu. Oba hráči však nevěnovali dobře míněným vyhrůžkám pozornost a řeči šéfa ignorovali. Výsledek sporu se dal předvídat. PhDr. Hodek instruoval pohotově svůj personál: „Těm dvěma karbaníkům už nepodat ani vodu!“

Tak se ocitl Mgr. Rotík s Liborem u mne v pivotéce.Mám stejně lepší pivo, problém ovšem je, že se tam nesmí kouřit. Oba provinilci sami sebe označili za bezhospodce, kterým byl odepřen přístup do domovského lokálu. Toto ještě bylo vzápětí potvrzeno telefonátem: Do TV klubu už ani na jídlo! Mgr. Rotík byl v depresi. Tak se k němu zachoval jeho dlouholetý kamarád PhDr. Hodek. To má za všechny své útraty! Čeká ho vyhladovění a smrt. Upozornil jsem Mgr. Rotíka, že v Ostravě jsou ještě jiné hospody a jídelny. On však byl stále rozladěn a když tedy zavrhnul protestní hladovku (na žíznivku by neměl dostatek pevné vůle) přemýšlel o stížnosti kvůli diskriminaci. Upozornil jsem ho však na bledost jeho tváře.

„Ale já jsem Maďar!“ vykřikl vítězoslavně s tím, že národnostní diskriminace a etnická nesnášenlivost jsou plně prokázány. To by možná fungovalo na Slovensku, ale tady? Nezbývá tedy nic než si najít jinou, tolerantnější hospodu, kde nebude mít majitel doktorský titul a karty mu nebudou vadit nebo se s omluvou, případně láhví destilátu kajícně vrátit do TV klubu a napříště se tam chovat slušně.

Napadlo mne co vše se v hospodě ani dnes nesmí. Ale to je námět na další článek.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Listy UTOPIJE a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>