Jak jsem si opět pochutnal

Pivko Zlínský Švec jsem tady již párkrát chválil. A hodlám tak učinit opět.

Rovněž jsem před nějakou dobou rozebíral lingvistickou hříčku, proč když si chci nechat spravit boty, tak jdu k ševci, ale když jdu navštívit souseda, tak nejdu k panu Ševci, ale Švecovi.

Nicméně, ať už piju Švece nebo Ševce, je to skvělé pivo! Na pípách jsem je vždy vyhledával, i když někdy v podmínkách některých hospod jsem měl smůlu na nedostatečně ošetřené pivní potrubí.

Před 2 dny jsem si otevřel zlínskou 12°. Skutečná lahůdka. Přístojná hořkost a nádherná nenápadná, leč klasická pivní vůně v pozadí. Civilizovaně dozní, nic z něj nepatřičně nevyčnívá a v duši spokojeného pivopije zanechá tu nejněžnější degustační stopu.

Tak vzhůru do pivotéky na výborného Zlínského Ševce (Švece)!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “Jak jsem si opět pochutnal

  1. Ze Ševce jsem v porubské Alkotéce zastihl už jen černou třináctku, ovšem litr za cca 110 Kč, což mi přijde dost. Tak snad bude dobrá, protože dobrých černých piv je k dostání málo. Překvapilo mne, že to třetinkových plechovek stáčí už i Starobělský pivovar, tak jsem si jako jeho věrný konzument jednu vzal – jedenáctka za 39 Kč, takže opravdu jen kvůli citové vazbě. Doma jsem ho otevřel – a chutné fantasticky! Aspoň mi. Možná kapku moc hořká, ale zdá se mi opravdu špičková. Hned zítra valím do lesa pro nějaké jejich petky, ať se přesvědčím, jestli je pivovar teď opravdu takhle ve formě.

    • Starobělští se po pár výkyvech kvality vrátili opět k tradičně dobrému pivu. Dej Bůh Štěstí!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>