Televizní inspirace

Sledování TV patří k pasivním druhům zábavy. Někdy však vyvolá jistou asociaci.

Tak jsem dnes ráno sledoval ukázku z filmu natočeného roku 1946 Nezbedný Bakalář. Tam onen bakalář Jiří Pička Písecký, kterého tam hraje Zdeněk Štěpánek popíjí s rakovnickými konšely místní pivo, které bývalo již v 16. století velice věhlasné. Jeden z pijáků dokonce recituje latinské přísloví, které jsem se kdysi naučil, ale postupem času zapomněl o jediném papeži, jediné věži a jediném rakovnickém pivu. Scénka byla tak sugestivní, že jsem až dostal žízeň.

Maně jsem si vzpomněl i na další pořad před několika týdny. Americký animovaný film The Life Of The Bug. V něm tlupa kobylek (Grasshoppers) terorizuje poklidné mraveniště po několik sezón, než si mravenci uvědomí, že své šikanisty početně mnohonásobně převyšují a pak se podle toho zařídí.

Jsem zvědav, kdy si český národ, který údajně čítá dost přes 10 milionů uvědomí kolik proradných zločinců mu ničí život a provede s tím něco, než bude pozdě. Už teď je 12.10 hod.

Četl jsem, že snad opět uzavřeli obchody se zbraněmi a střelivem. Snad se lidé stačili předzásobit…

Příspěvek byl publikován v rubrice Listy UTOPIJE a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>