Jaké je to U Fleků

Když U Fleků vařil pivo Ivan Chramosil, byl důvod jednou za čas sem zajít.

Pivo sice předražené, ale velmi dobré. Pokud by nebylo předražené, klidně bych napsal, že je to pivo, na které by se měl člověk stavit každý den po cestě z rachoty.
Pivovar však byl a bude orientován na jinou klientelu, tatíků jdoucích z práce za rodinou tam mnoho nepotkáte, ti si dají své dvě piva někde mezi paneláky, kterým říkal náš nejhorší prezident králíkárny. Při mých několika návštěvách zde jsem okolo sebe slyšel Ruštinu a pak různé asijské jazyky, které díky mým jazykovým neznalostem nedokážu správně roztřídit. Asiaté, mezi něž musíme zařadit I východní část Ruska, jsou hlavním a nejdůležitějším tahounem podniku v Křemencově ulici.
Právě teď piju flekovské pivo a vůbec mi nechutná, na  etiketě toho moc není, nepíše se zde, jestli je to jedenáctka nebo třináctka, je zde jen objem alkoholu 4,6%, nevíte někdo, jestli to dříve nemělo víc Voltů? Dále už jen stroze : složení : pitná voda, ječné slady, granulovaný chmel. Skvělý popis, za který by se nemusely stydět ani levné piva vařené kdesi například pro Kaufland.
Původně jsem chtěl srovnat toto černé pivo s černým pivem, jaké vaří Ivan Chramosil U Supa, ale to je naprosto nesrovnatelné, Ivan si jede pořád to své Flekovské a I když už není nejmladší, na pivu se (naštěstí) nic nezměnilo, pivo od Ivana je pořád skvělé, zatímco současné pivo od Fleků nemá v sobě nic, co by stálo za řeč.
Chtěl bych na závěr oběma pivovarům něco popřát, ale co mám přát pivovaru, kterému evidentně nezáleží na chuti piva, ani se neobtěžuje napsat na etiketu, odkud bere suroviny nebo třeba Na zdraví! Ne, Flekům nic přát nebudu, ale popřeju panu Chramosilovi pevné zdraví a pevnou ruku při jeho práci. A úplně na závěr vzkaz pro Pivovar U Supa – usmálo se na vás štěstí – vaše pivo připravuje opravdový Mistr.
S pozdravem
Václav Švihlík
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>