Jaké to bylo na demonstraci

Nejdříve na pár kousků do Kurníku a pak hurá na demonstraci.

Včera se v Ostravě na Masarykově náměstí konala protivládní demonstrace. Konečně! Tuto akci pořádala iniciativa Ostrava nemlčí.

Nejsem nějakým extra přívržencem podobných aktivit. Mnohatisícovým pražským manifestacím proti prezidentovi nebo Benešové příliš nefandím. Teď je ale jiná doba, která chce i jiné činy než nadávat v hospodě ve strachu, že ji fašistická vláda zase uzavře.

Demonstraci, které se účastnilo více než 2000 lidí zahájil jeden z organizátorů, který se shodou okolností jmenoval Bureš. Naštěstí to prošlo. Téma setkání občanů bylo jasné. Mafiánské Ministerstvo zdravotnictví v těsné spolupráci s konspirační KHS v našem kraji opět omezují naši občanskou svobodu. Nejen, že nutí zase obyvatele kraje zahalovat si ksichty do hnusných hader, ale ruší kulturní a společenské akce, čímž rozkládají už tak vystresovanou společnost.

Dále vystoupil známý ostravský novinář a dramatik Ladislav Vrchovský, který pracoval 20 let na šachtě. Přiblížil publiku stručně důlní pracovní podmínky a jeho závěr byl jasný. Za šíření mediálně protřelého viru může naše zločinecká vláda!

Další řečník nás seznámil s třídenním „nárůstem“ infikovaných osob. Pro Ostravu bylo to číslo asi 15! Hanba! Volení i jmenovaní zodpovědní činitelé jsou naprosto nekompetentní a je třeba všemi prostředky je donutit k rezignaci. Otázkou je, zdali je nahradí skuteční nezkorumpovaní odborníci.

Lidé mávali transparenty s protivládními hesly a rytmicky skandovali: „Máme toho dost!“ Atmosféra jako v týdnu po 17. listopadu 1989. Hadr na hubě měl pouze jeden z účastníků – zřejmě provokatér.

Kolem 18 hodin jsem musel odejít, ale před tím jsem vyslechl ještě zprávu o tom, že „nakažení“ občané v karanténě ztrácejí volební právo. To snad nebylo ani za Klémy Gottwalda!

Všiml jsem si lidí s kelímkovými pivy, což svědčí o tom, že akce si zajistila slušný catering.

Z demonstrace jsem měl dobrý pocit a už se těším na další. Je jen škoda, že nám, dle názorů na netu většina lidí z jiných krajů příliš nefandí. Přeji jim proto, aby  je náš estébácký arcilotr řádně zakleknul:

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “Jaké to bylo na demonstraci

  1. Udělal jsem s kamarádem petici proti represím, které provádí stát proti činnosti firmy Naše vojsko. Odkaz na ní je na mém FB profilu, já bohužel nevidím, kolik lidí tento komentář čte, ale každého, kdo čte tento komentář, prosím, ať zabrousí na můj profil a podepíše a moc prosím i za sdílení na svém profilu, protože dnes zakážou kalendář s Hitlerem, zítra zakážou nově vzniklou politickou stranu Trikolora, protože paní poslankyně se vyfotila na Olomoucku s Ortelem, to si dovolila hodně, že jo a pozítří zakážou pivo Černá svině, protože někdo by si to třeba mohl vykládat tak, že naši milovaní romští spoluobčané jsou černé svině. Doba je zlá, přátelé… Zdravím národ z Turnovské pivnice v Praze – Jinonicích, k běžnému sortimentu přidali osmičku, ale desítka je plnější, v létě to bude moje nejoblíbenější pivo zde. Rohozec má konečně konkurenci.

  2. Praha zatím volební právo má, ale není koho volit. Přemýšlel jsem o Okamurovi, ale ten je moc pro ruskej, litoval odstanění sochy Koněva, tím u mě skončil. Pokud tu vznikne nová, krajně pravicová vláda, která bude mít v programu obnovení trestu smrti a slíbí, že trest smrti dostanou vlastizrádci a komunisti, tak můj hlas dostane.
    Pokud nevznikne, asi opět nepůjdu volit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>