Karvinská inspekce 2015

Uplynulo zhruba 13 měsíců a já se opět vydal na pivo do Karviné.

Ovečka s Laryschem rutina. Příjemné prostředí, slušně ošetřené pivo, pohotová obsluha. Na čepu jen světlá 11° a 12°. Mít v hospodě dva velice podobné ležáky a nic jiného je dosti netradiční, vim, že posledně tam byla i polotmavá 13°.Ostatně k dispozici byl i Radegast pro nepřátele minipivovarů.

Fryštátský pivovar poblíž karvinského náměstí mne opět velice potěšil. Starobylé prostory starého pivovaru jsou zpřístupněny žíznivým pivařům coby hospoda „Na bečkách“ nebo prostě „Bečky“ od roku 1963. V osmdesárých letech tam točili Staropramen.  Při mé poslední návštěvě v sobotní odpoledne bylo skoro plno, zakouřeno, ale atmosféra hučící a nádherná. Jedenáctka i třináctka jako křen a pípa se nezastavila. Chtěl bych bydlet v Karviné.

Za nejnovější karvinskou značkou jsem musel vážit cestu až do blízkého Českého Těšína. Tam v klubu Dziupla čepovali pivo z Albrechtického pivovaru. Prostředí o poznání decentnější, provoz teprve začínal. Světlá jedenáctka bez jiskry a trochu teplejší. Chuťově však asi nejklomplexnější ze všech tří karvinských výrobků. Trochu hořký chmel, trochu kvasnice. 13°měla být tmavá, byla ale barvy polotmavé a chutnala mi o poznání více než 11°. Albrechtické pivo určitě stojí za ochutnání a v Karviné je lze sehnat přímo v pivovaru u vlakového nádraží.

V Českém Těšíně prý vaří nově ještě pivovar Baraba, na ten už však nebyl čas. Určitě si svou cestu na Karvinsko brzy zopakuji.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Karvinská inspekce 2015

  1. Škoda,že jste na toho Barabu nezašel,zajímal by mě Váš názor. Čepují ho kousíček od Dziuply a sice v kavárně San Pietro na rohu Nádražní a Čapkovy ulice. Od Dziuply asi 200m,od nádraží ČD i ČSAD pár kroků. Baraba je totiž velká záhada…je známá adresa firmy , která ho prodává , ale kde se vaří ??? Kdo ví ?….. Majitel na přímou otázku odpovídá , že si to zatím nechá pro sebe . Někdo tipuje karvinské pivovary , někdo Vojkovice , někdo polský pivovar . Je to zkrátka tajemství . Mají nádherné logo(musel jsem si koupit tričko) a reklamy. Pivo je obzvlášť hořké…..a opředené tajemstvím. Jinak v uličce u náměstí v Karviné-Fryštátě je starobylá pivnice PODKOVA, kde dva bratři jedou „Cestu pivních znalců“ a pivu rozumí . Doporučuji navštívit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>