Kojetín jede

Je to jen pár měsíců, co jsem navštívil město Kojetín za účelem degustace místního piva.

Již tenkrát jsem viděl při své letmé návštěvě ještě nedokončeného objektu nového městského pivovaru, že to kojetínští myslí skutečně vážně.

Od té doby jsem se setkal s kojetínským pivem několikrát na různých festivalech i v hospodách.

Naposledy jsem ochutnal zřejmě jejich nový speciál s přiléhavým názvem Ochmelka v ostravské Kurníkšopě. Jedná se o 13°Red Ale, čili pivní styl, který se mi na rozdíl od světlejších a silnějších Ip ještě nepřejedl.

Při degustátorském popíjení jsem si chvíli připadal jako před léty ve výčepu hotelu Alaskan v Juneau, kde jsem si příležitostně dával Red Ale z oregonského pivovárku Mirror Pond. Dostatečná hořkost, bohaté, leč nepřeplácané nachmelení, dokonce v pozadí i lehká charakteristická ovocnost. Moc dobré.

Kojetínskému pivovaru přeji mnoho zdaru do budoucí, doufejme, že bohaté vařby.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>