Zdařilé kousky z Heřmanic

Troll  nově představil svou speciální polotmavou 14°.

Toto pivo je přesně takové, jak jsme od Trolla zvyklí. Jako čtrnáctka je husté, silné a asertivní. Přitom v sobě uchovává ten pravý trollí charakter. Trocha karamelu je pochopitelně cítit, ale jinak kraluje pikantní poddajná hořkost.

Samozřejmě, že je třeba tento mok čepovat naprosto předpisově, jelikož tmavší a zejména nefiltrovaná piva jsou choulostivější než světlá a nevhodná údržba je může pokazit.

To však v Kurníkšopěhospodě dobře vědí.

Heřmanická Beseda se snad nakonec neuzavře. V dubnu ji má provozovat jiný management a do té doby snad bude nějak v omezeném režimu fungovat.

Pamatuji si, jak před cca 6 lety si heřmanický sládek stěžoval, že se mu černý speciál nedaří uvařit tak jako v našem nejstarším minipivovaru U Fleků (i když se jedná nakonec prý o pivovar průmyslový).

Chtělo to však jen doladit recepturu. Současná heřmanická černá 13° Flek si opravdu s originálem nezadá. Jemně pražené, trochu kávové, hutné, nepříliš sladké s příjemným komplexním dozníváním.

Myslím, že místo na slezskoostravském pivním trhu stále existuje a že je třeba otevřít nějakou tu pivovarskou hospůdku v Muglinově nebo v Michálkovicích.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>