Konec pivotéky

Včera jsem si chtěl v pivotéce na Nádražní třídě zakoupit nějakou tu petku. Prodejna však byla nejspíš definitivně uzavřena.

S nápadem zřízení ostravské pivotéky přišel na podzim roku 2012 šéf Hobitu a výrobce piva Qásek Jiří Štverka.

Otvíral tenkrát druhý trakt pronajatého objektu, kde zřídil už v té době nekuřáckou restauraci a nahoře nakonec na svou dobu největší ostravskou pivotéku.

Byl jsem při jejich začátcích. Nafasovali jsme tenkrát množství zahraničních, zejména belgických piv a v rámci průzkumu trhu jsme každou značku zodpovědně ochutnali.

Pak došlo ke slavnostnímu otevření.

V nově rozšířeném personálu figuroval jeden nejmenovaný „provozní“, který nasliboval majiteli bohatou investici z Německa. Skončilo to nezdarem a nakonec skončil i sám samozvaný manažér svůj pracovní poměr se zhruba stotisícovou zpronevěrou.

Prodával jsem v pivotéce přes dva roky, v létě i o Vánocích. A mohu říci, že mne to docela bavilo.

Později, když jsem opět začal pracovat na výletních lodích, byla pivotéka přestěhovaná na Nádražní třídu. Myslím, že během času se střídali i majitelé. Nějak jsem to však nevnímal, neboť mne zajímal jen tamější výběr piv.

Konec pivotéky je vždy smutný. Nicméně jsem rád, že jsem byl u jejího zrodu.

Teď si mohu petky naštěstí koupit i v Kurníkšopěhospodě, u Segala nebo v porubské Alkotéce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>