Konečně zase slušný žitňák

Minipivovar Dejf ze Studénky je dnes už zavedená firma. Ačkoliv Studénka jako městys se mi vůbec nelíbí, Dejfa si někdy s chutí dám.

Pravda, někdy Dejfovi hrábne a pak vytváří pivo s 12 druhy chmelů a černým čajem. Jinak však mohu potvrdit, že studénský pivovar lze bez větších výhrad považovat za představitele pivovarské moderny zkombinované se znalostí řemesla a klasiky.

Po mém nedávném zklamání žitným ejlem estonské produkce Pöhjala jsem měl opět štěstí, když jsem v pustkovecké Kurníkšopěhospodě objevil na čepu Dejfův žitňák Electrico.

Pivo bylo prezentováno jako žitná IPA a točili je do plastových půllitříků s víčkem, na kterém byla nálepka s textem „neslouží pro konzumaci na veřejnosti“ nebo něco v tom smyslu. Prostě – daň podivné doby.

Venku bylo celkem chladno (v březnu to tak bývá) a tak mi bylo docela zima na ruce. Mok byl náležitě vychlazen a vezmeme-li v úvahu mimořádné podmínky, i kvalitně načepován. Barva tmavší (podle dalšího upřesnění stylu, myslím bylo použito v textu i slůvko „Red“), neagresivní ipovské aroma. Jako bych pil pivo zdánlivě dvousložkové. Na jedné straně vkusná IPA, která mi vždy nejvíce chutná v tmavších verzích, kde se trochu schová případná přechmelenost, na straně druhé slušný žitný základ, jak jej mám rád. Ale dohromady nakonec stejně vyjde homogenní soběstačný truňk, který skýtá jak přímočarost, tak jisté latentní alikvoty, které čekají na objevení samotným konzumentem.

Electrico se podařilo, jen tak dál!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u “Konečně zase slušný žitňák

  1. Fašistický a antisemitský zakomplexovaný fetišista, kterému už přirostl hadr k nevymáchané hubě marně hledá kompenzaci své celoživotní frustrace. Jeho scestný „příspěvek“ včetně výzev k trestnímu stíhání pouze demonstruje osobnost psychicky narušeného jedince, který očividně neví, kde je sever (a už vůbec jih). Naštěstí,i v naší nevyzpytatelné době jsou jeho slinty pouhým plácnutím do rozčeřené hladiny radegastové vyprchané kozy a nestojí za pozornost.
    Budete-li chtít znát Pravdu, tak si Václava Švihlíka z Prahy vygooglete. Zjistíte, že přes hubu čas od času dostává úplně právem.

  2. To je ten pán, co má tak rád Rakousko, protože se tam narodil i Hitler, jak tady jedno vysvětlil? :-) Po nějaký čas tady poctivě zdobil svými komentáři skoro každý článek:-)

  3. Bývalý kolega někdy v listopadu neunesl článek o oslavě mých jmenin a mou následnou asertivní reakci na jeho předposrané výhrady. Avšak netušil jsem, že je tak zákeřný. Na tyto stránky nemají psychopatové nadále přístup.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>