Olbrew zázvor

Jak vždy tvrdím, zázvoru v pivu se nikterak nevyhýbám.

Jednak vím, že je zdravý a pak mám rád i jeho peprnou chuť. V pivu může pálit nebo jen pozměnit jeho charakter. Záleží samozřejmě na množství, formě i na výrobní metodě.

Onehdy jsem si zakoupil zázvorové pivo ze sedlnického pivovárku Olbrew. Tento mok jen potvrzoval mou teorii, že zázvor může pivo i trochu osladit. Testovaný ejl měl 14% EPM a alkoholu něco přes 5%. Přidaná silice se ve vůni příliš nevyskytovala, ve finální chuti jsem si ji však dokázal docela živě vybavit. Možná mi trochu vadil slabší říz, jinak byl ovšem onen lašský truňk docela pitelný.

V pivotékách bývá v současnosti výběr docela omezen, takže si člověk udělá čas i na okrajovější druhy důvěrně známých značek.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>