Kroměřížský víkend

Když jsme asi před dvěma měsíci hráli v Kroměříži s Divadlem P. Bezruče, na pivo jsem ani neměl skoro čas.

Jen jsem si zaběhl do Radničního Sklípku a pak jsem nalezl ještě jeden slušný lokál poblíž budovy divadla.

Minulý víkend to bylo naštěstí jiné.

Rozhodl jsem se skloubit výpravu za místním pivem s návštěvou rozlehlého parku a Květných zahrad.

V sobotu 3.6. se na hlavním kroměřížském náměstí konala jakási velká slavnost. Kolem všude plno stánků a velké pódium s živými kapelami. Našel jsem stánek s točenou 11°ze Záhlinic. Z plastu zážitek nic moc, ale pivo v pořádku.

Hned u vchodu do parku jsme objevili opilé okénko s příjemným výběrem točeného piva. Překvapila mne strakonická 10° Švanda. Pivovar Dudák je průmyslový, ale výčepní světlé chutnalo celkem zajímavě. Nepříliš hořké se zvláštní, pro pivo celkem netypickou příchutí. Možná by to chtělo zdegustovat větší množství.

Před léty vznikl ve strakonickém pivovaru problém s vratnými láhvemi. Chybělo prý pivní sklo v hodnotě snad 3 milionů Kč. Také se prý vyšetřovala legálnost milionového sponzorského daru místnímu dudáckému festivalu.

Akademický IPL 11°z Prvního Selského Pivovaru v Kroměříži byl rovněž slušný a osvěžující. Bylo samozřejmě třeba počítat s výraznějším chmelovým charakterem.

Shlédli jsme část vystoupení lokální rockové formace Naboso a zamířili do Radničního Sklípku.

11° Maxmilián je vskutku vymazlené pivečko. Chutná mi od samého svého vzniku, když jsem jej prodával v ostravské pivotéce. Od té doby se jeho chuť ještě více sofistikovala. Možná bylo záhodno navštívit šenk, kde by bylo možné ochutnat více druhů, ale bohužel nebyl čas.

Hlinecký Hamr od Rychtáře mi po dokonalém Maxmiliánovi moc nejel. Asi by jej bylo lepší vychutnat za jiných okolností.

Ve městě jsem ještě zahlédl podnik s Primátorem, jinak častý Radegast a Zubr.

Pivovar Černý Orel je již rovněž kvalitně zabydlená značka. Světlou 11° je doslova radost popíjet.

Není nejhorší ani pivo polotmavé.

Vynechal jsem Kazbeka a dostal se rovnou na silnou spodně kvašenou 13° kvašenou za studena. Rovněž jsem si pochutnal.

Při nedělním poledni byl v Černém Orlovi skutečně frekventovaný provoz. Naplno jela kuchyně i výčep. Buďme rádi , že u nás stále existují podobné podniky.

Informace o kroměřížské Květné zahradě naleznete na adrese kvetnazahrada-kromeriz.cz.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>