Lenzing

Včera mne v Panském pivovaru Paskov čekalo příjemné překvapení.

Mezi obligátními kohouty s obecní 10° , Borlochem a Perkajzem se objevil jeden nový s nápisem Lenzing.

Hospodská mi vysvětlila, že se jedná o mimořádnou světlou 12° , kterou si na objednávku nechala uvařit místní firma Biocel Paskov – Lenzing. Součástí dohody mezi tímto subjektem a pivovarem bylo i to, že z dotyčné předplacené várky připadne 5 kegů pivovarské hospodě.

Světlá 12° mi v nabídce mého oblíbeného pohostinského podniku opravdu trochu chybí. 10° je velice chutná a osvěžující, ale nějaký ten stupínek navíc by jí jenom slušel. Polotmavého Borlocha miluji, ale v poslední době se mi trochu zdá, jakoby se z bavorského stylu přesunoval částečně do karamelovější vídně. Možná je to jen můj pocit.

Dále sortiment pokračuje výživnou flekovsko 13° a občasnými, v poslední době i svrchně kvašenými speciály.

Lenzing je skutečně vymakaný ležáček. Ve svém charakteru má pochopitelně něco s Obecní 10°, ale odlišuje se komplexnější chutí.

Po prvních dychtivých doušcích plných obligátní, leč vkusné hořkosti nastupuje nádherné až pivně – květinové aróma. Toto však neprostupuje primárním čichově – chuťovým vjemem, ale je uloženo v rafinovaném, avšak nepříliš hluboce latentním druhém degustačním plánu.

Lenzing doznívá krátce a homogenně. Žádná šokující překvapení – pouze hřejivě – chladivý pocit s dobře vyprázdněného půllitru.

Poradil bych managementu paskovského pivostánku zařadit tuto lahodnou 12° do svého stálého repertoáru.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>