Lunt

Vypadá to, že má na těchto stránkách Panský pivovar v Paskově svoji pravidelnou rubriku. Ale opravdu je stále o čem psát.

Paskovský pivovárek se v sortimentu drží celkem při zdi. V repertoáru má běžně tři druhy spodně kvašeného piva – 10°, 12° a 13°. Po vánočním a velikonočním speciálu se objevilo i pivo pšeničné.

Včera jsem chtěl začít Obecní 10°. Výčepní se však omluvil, že místo ní je momentálně na čepu devítka s názvem Lunt. Je to prý  lehčí výčepní pivo s přísadou višní a máty. Hned mne však upozornil, že se nejedná o žádný radler nebo o napodobení belgických krieků.

Rozhodl jsem se ochutnat. 9% EPM, 3,5% alkoholu. Hned zpočátku mne překvapila jadrná pivní hořkost. Žádný třešňový sirup. I barva naprosto spolehlivě reprezentovala chmelový nápoj. Až v samotném doznívání bylo možno vysledovat jemnou ovocnou příchuť. Nejdříve jsem inzerovanou mátu skoro necítil, později však trochu vystoupila v koordinaci s višněmi.

Zahrádka je otevřena, přijíždějí elasťáci na značkových bicyklech. Být jimi, tak bych do výborné flekovské 13°nešel a vzal zavděk lehkým osvěžujícím truňkem.

Jak vždycky říkám – kvalita sládka se pozná na slabších výčepních pivech.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>