Medojed není beznadějný

Je to rok, kdy jsem pivo z Krásného Pole ochutnal poprvé.

Žádný extra zážitek to však nebyl. Pivo mi připadalo řídké a dost nasládlé. Bylo na čase degustaci po roce zopakovat.

Počátkem nového roku jsem jedno nedělní poledne na Medojeda vyrazil V příjemné hospůdce U Čestmíra sedělo pár štamgastů, kteří se svorně napájeli ostravskou 12°. Oproti loňsku však k jistému pokroku došlo. Nabídková tabule byla opatřena logem Medojeda a vzápětí jsem zjistil, že v podniku se dokonce vyskytuje značkové sklo.

Bohužel, na čepu byla pouze světlá 11°, inzerovaná polotmavá 13° nejspíš došla. První doušek byl celkem překvapivý, avšak zdaleka ne v kladném slova smyslu. Vnímal jsem jakousi prázdnost, která však byla obklopena poměrně nesourodými chuťovými vjemy. Loňská sladkost se v oné várce nevyskytovala, ale na druhé straně jsem neidentifikoval ani obligátní hořkost, kterou je pivo jako nápoj povětšinou pověstné. Spíše mi připadalo, že chuť Medojeda negativně ovlivňuje nedostatečně udržované pivní potrubí. O nic lepší nebyl ani druhý kus. Měl jsem dokonce pocit, že je pivo trochu zkažené.

Tak pro tuto zkušenost jsem vážil cestu do obce, která nemá ani řádnou konečnou stanici linkového autobusu! V porubském Slovanu jsem si spravil chuť ostravskou 10°čepovanou na hladinku.

Včera jsem se s Medojedem setkal v tomto roce podruhé. Objevil jsem jej na čepu v Chachárkovi na Hulvákách. Myslím, že se tam vyskytuje už minimálně dva týdny. Musím konstatovat, že tentokrát byla má zkušenost o poznání kladnější. Pivko bylo v tomto případě zdravé, neovlivněné špatnými trubkami ani prošlou záruční lhůtou. Lehká sladkost byla vnímatelná, avšak byl to spíše ten zatuchlý hadr na nádobí, který se kdysi vyskytoval v Ostravaru. Možná senzorická chyba, ale v tomto případě mi to připadalo jako povahový rys, který dodává moku svébytnost. Jinak se mi hořkost zdála dostatečná a během naší divadelní zkoušky jsem hravě zvládnul čtyři kusy.

Existence Medojeda v onom pajzlu je však diskutabilní. Místní hosté vypadají konzervativně a půllitr krásnopolního tam stojí o celých 9 Kč více než chachárkovská 10°.

Takže Medojed nakonec není tak špatný a v jeho domácí hospodě by mu měli věnovat lepší péči.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>