Braňte se před prohibicí!

Minulý čtvrtek se v televizním pořadu Máte slovo u Michaely Jílkové sešla skutečná elita.

Vedle ministryně Maláčové byl ve studiu i vlivný pirát, pár odborníků na danou problematiku, několik osob z lidu a hlavně český pivní Koniáš Mudr. Nešpor.

Téma tentokrát bylo zvýšení spotřební daně na tvrdý alkohol a boj proti závislostem. Oficiální teze byla jasná. V naší zemi se chlastá. A to prý hodně. Údajně až 11 litrů čistého lihu na osobu ročně. S tím se musí něco udělat! Takže prvním krokem je avizované zvýšení daně.

Pár přítomných včetně piráta nesouhlasí. Je to prý zase jen nástroj, jak vytáhnout z kapes občanů další prachy, neboť zbytnělý stát pod velením Babišovy byrokratické a autokratické kliky neumí šetřit. O slovo se hlásí pozvaný vyléčený alkoholik. Ten má v tom jasno. Zdražit se může jakkoliv, ale závislí ožralci se svého koníčka nezřeknou a budou krást a případně i okrádat své rodiny. Kofoláčtí fanatici naopak přitvrzují. Proč se jedná jen o kořalku a ne o pivo? Navíc u vína je prý spotřební daň nulová.

Konečně se ke slovu dostává asketa Nešpor. Ten jde ve svých protialkoholických vizích ještě dále. Proč je laciný alkohol ještě navíc tak lehce dostupný?  Pindá, že jsme snad jediná země v Evropě, která nemá v otázce chlastu žádná výrazná omezení. Kdyby se alespoň ten hňup seznámil s legislativou některých zemí. Ve světě je běžná tolerance alkoholu za volantem 0,5 – 0,8 promile. A v některých vyspělých státech jako je např. Rakousko či Nizozemsko podávají oficiálně pivo i víno mladistvým už od 16 let! Tento nepřítel českých národních tradic, který nekonzumuje pivo a nejspíš ani nikdy nehrál karty o peníze by u nás nejraději zavedl prohibici. A my všichni už dnes víme, jaký měl Volsteadův zákon v letech 1919 – 1932 destruktivní vliv na tehdejší americkou společnost.

Občane, braň se. Naše zločinecké státní orgány se nás opět snaží omezit v našich svobodách, na které se neodvážil sáhnout ani démonizovaný bolševik. Takže vzhůru na barikády! Pro začátek postačí výčepní pulty. Směr hospoda pochodem vchod! A rozmyslete se, koho budete příště volit. Pro mne je to jasná věc. Stranu či hnutí, která budou mít v programu zvýšení tolerance alkoholu za volantem a snížení věku pro legitimní pití piva na 16 let.

Nejlepší obrana je průtok!!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Listy UTOPIJE a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>