Mezi slepými jednooký Grand

Zopakoval jsem si svou silvestrovskou chybu. Jel jsem na svátky na pochybný jam session na Pulčínské skály.

Tentokrát jsem do toho zabředl ještě více. Kapelník a organizátor Benda mne ukecal, abych si sebou vzal klávesy a nějaký aparát. Kolem 15 hodiny byl místní lokál plný hostů. A obsluha evidentně nestíhala. Lidé si stěžovali na dlouhé doby přípravy pokrmů a management se tvářil docela nervózně. Vůbec se mi nezdálo, že bychom v hospodě byli jako kapela nějak vítáni.

Ovšem nejstrašnější bylo, když jsem se dozvěděl, že na čepu zůstane jenom Březňák 10°. Objednat 12°ze Slavičína by asi bylo trestuhodné mrhání energií. Pivo bylo vskutku příšerné. Taková voda s jakousi antipivní pachutí. Když jsem si vzpomněl na skoro stejnojmenný lahváč z listopadu 1989, ukápla mi hořká slza.

Naštěstí hospodský byl vybaven domácí valašskou slivovicí, tak bylo o večerním drinku rozhodnuto.

Hráli jsme cca do 22 hodin a příležitostně nás přišlo poslouchat dohromady asi tak 12 lidí. Benda byl však spokojen. Od té doby, co maká v Praze se k aktivní kultuře příliš nedostane. Ráno jsem popil na lačno trochu domácí medovice a odjel vlakem z Horní Lidče do Hranic. Tam byla naštěstí otevřená místní nádražka. Takže jednu zelnou polévku a jedno pivo!

Jednalo se o údajně 4x chmelenou 11°Grand a musím říci, že oproti té hrůze z minulé noci chutnala jako rajská mana. Nekompromisní až brutální říz, chmel, řekl bych výrazný až příliš, ale vše bylo výborné oproti Břežňákovi. Najednou mi byl jindy podceňovaný Zubr milým přítelem. Při jeho dopíjení jsem si přísahal, že Pulčín již nikdy. A nedostane mne tam ani Hrádek ze Slavičína!!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>