Morální kodex pravověrného pivaře

Budu se snažit pít pouze piva z menších a hlavně nezávislých pivovarů.

V případě, že v blízkém okolí nebude k dispozici žádný vhodný mok, mohu výjimečně uhasit svou žízeň i globálnější značkou. O svém poklesku se však zbytečně nerozšiřuji a snažím se jej kompenzovat zvýšenou konzumací piva kvalitního.

Ve výčepních zařízeních se chovám slušně, konzumuji uvědoměle a nikterak  neprovokuji ani se nepovyšuji nad ostatní hosty. Při náhodných konverzacích se vyhýbám jak debatám politickým, tak tématům jako např. že „plznička“ je nejlepší pivo na světě, neboť vím, že hňupa nepřesvědčím.

Při hodnocení piv se snažím vždy o maximální objektivitu a truňky posuzuji v příslušných kontextech, které vyplývají z jednotlivých stylů a geografických poloh.

Na pivo nebudu nikdy svádět svá případná morální či fyzická selhání.

Propiji-li se do stavu, kdy již v rámci zachování zdraví či dokonce holého života nebudu smět pivo pozřít (pokročilá cirhóza jater, rakovina hrtanu, vyléčený alkoholismus), nikdy nebudu své okolí zbytečně moralizovat a nebudu závidět ani odrazovat ostatní aktivní pivaře od jejich přičinlivého počínání.

K tomu mi dopomáhej svatý Václav.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Listy UTOPIJE a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>