Na sekeru naléváme!

Populární heslo pocházející z dob, kdy zadlužení dřevorubci v hospodě zanechávali do zástavy své sekery.

Doba se převratně mění a některé dobové záležitosti ztrácejí svůj původní vyznam. V Belgii se jacísi podnikavci snaží dění kolem seker aktualizovat. V Antverpách na rohu náměstíčka poblíž říčního přístavu se nalézá netradiční bar, který láká hosty na možnost házení seker. Původně jsem to považoval za poněkud kostrbatý pokus o reklamu, ale fotografie ve výkladní skříňi mne přesvědčily, že je to myšleno vážně.

Uvnitř zrovna jeden mladík vrhal sekeru na vzdálenost asi pěti metrů do dřevěného špalku, který připomínal terč. Zvláštní zábava, zvláště, když sekerou metá někdo podnapilý. Kolem předpokládané trasy létajících sečných zbraní je sice drátěná ohrada, ale kdo ví?

Myslím, že v našich tuzemských podmínkách by se spíše osvědčilo házení flint do žita nebo skok na špek.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>