Nakouřený Venda

Ani v létě pivovárek v Hobitu nezahálí a vymýšlí speciality.

 

Na čepu bude opět Vídeň, navíc v PET láhvích je v pivotéce k dostání polotmavá 12°. Syn Jiřího Štverky – majitele a prvního sládka pivovaru je ještě ve věku kdy by mu cigareta moc nechutnala. Nicméně jeho jméno se stalo i názvem speciálního hobitovského piva s 20% podílem nakuřovaného sladu –  Venda. Nakouřený Venda je momentálně na čepu v Hobitu a včera jsem jej zahlédl i U Segala, kde je o 2 koruny dražší (32 Kč).

Venda je ušlechtile černé barvy a když se výčepnímu zadaří má i pěknou pěnu. Již na první pohled se tváří jako pravověrný stout, kterým však v žádném případě není. Nicméně, jeho chuť i vůně jsou tak komplexní a mnohoznačné, že bych ho já osobně i stoutem nazval. Pohostinná hořkost je protkána nenápadnými sladkými půltóny, které doplňují chromatiku chuťového zážitku. Kouř a uzenost je patrná jen v druhém plánu a je kultivovaná bohatým degustačním okolím. Rauchy i polorauchy od Qásku jsou vůbec příjemné. Nakuřovaným sladem se šetří a výsledkem je osobité a chutné pivo. Jako současný Venda.

A co se chystá v Hobitu do budoucna? V plánu je světlý vícestupňový speciál Dráb, který by měl být na čepu počátkem letošního října.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>