Než půjdete do generální stávky

Jsou toho plné hospody. Politické korupčníky pustili z vazby! Jestli si do té doby  ještě několik posledních občanů ČR myslelo, že u nás máme ústavou zaručenou rovnost před zákonem, teď je jim to doufám jasné!

Bohužel, tento tzv. „demokratický“ režim si vůbec nezadá s tzv. „totalitou“. Pominu-li zcestné argumenty o volném cestování do zahraničí a frontách na banány zjišťuji, že každá současná politická kauza mi otvírá oči a já vidím mezi těmito dvěma režimy jasné paralely. Stejně jako za bolševika i dnes člověk nemusí mít k výkonu politické funkce žádné vzdělání a kvalifikaci. Vyučená prodavačka je šéfkou týmu předsedy vlády, družinářka ministriní kultury. Zřejmě stačí ve vhodné chvíli zaujmout příslušnou kopulační polohu nebo mávat stranickou legitimací. Nebo obojí. Možná obojí zároveň.

Prodavačka ovládá tajné služby a v parlamentu se vesele a beztrerstně kupčí s hlasy. Vše je údajně křišťálově čisté a legální. Hlasování, které díky politické korupci a odstoupení rebelujících poslanců dopadlo tak jak dopadlo nebylo hlasováním o interních záležitostech dolní nebo horní sněmovny, nýbrž zásadním rozhodnutím, které na dlouhá léta ovlivní existenci našeho státu a jeho obyvatel, kterých je mimochodem něco přes 10 milionů. Může pár zajebaných a bezcharakterních trafikantů rozhodnout o miliardových oficiálních loupežích, které hrají do karet mafiánům, za což pak dostanou zlaté padáky a pohádkové posty? Může. Garnitura státem posvěcených lumpů se daňovým poplatníkům směje do ksichtu. V Číně by je za takové jednání postavili před popravčí četu, v našich zeměpisných délkách a šířkách jsou však v pohodě.

Existují na naší současné politické scéně dvě frakce, které spolu bojují všemi prostředky za pomocí vyšetřovatelů, státních zástupců a soudů? Nebo je to jen dobře secvičená scénka pro potenciální voliče, aby to vypadalo, že se něco děje a ono to nakonec stejně zůstane stejné?

Než půjdete do generální stávky nebo se konečně rozhodnete povyhazovat tu bandu z oken jedna drobná rada: Všechny požadavky na změnu vlády nebo předčasné volby jsou naprosto k ničemu. Je totiž úplně jedno kdo je ve vládě nebo kdo má převahu v parlamentu. Tyto instituce totiž vůbec nevyjadřují názor voličů. Řecké slovo „demokracie“ znamená ve volném překladu  „vláda většiny“ a ne stále omílanou převahu ve sněmovně. Nepřímá, neboli parlamentní demokracie je obtěžující přežitek, který je namířen proti lidu této země. Možná, že tento systém částečně fungoval za Masaryka, kdy naše společnost ještě nebyla tak prohnilá korupcí. Jediné možné řešení je zásadní změna ústavy s neustále přetřásaným zákonem o referendu a s jednoduchou odvolatelností zločinných politiků. Včera se v televizi opět vyjádřil nějaký režimový poplatník, že u nás politici vládnou. Jestli tomu tak skutečně je, je to špatně. Politik má sloužit a v případě naší země slouží pěkně na hovno. A my to při loutkových volbách jednou za čtyři roky nemáme šanci změnit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Listy UTOPIJE a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>