Nečekaná alternativa

Minulý týden jsem hrál s různými kapelami na různých místech.

V pátek a sobotu se konaly havířovské slavnosti, kterých se zúčastnilo, snad i kvůli optimálnímu počasí skoro celé obyvatelstvo onoho města.

Nicméně pár jednotlivců se v pátek objevilo i vedle areálu místního letního kina, kde funguje bar Malá Jamajka.

Vedle příjemného baru se zastřešeným posezením se nachází rozsáhlý prostor s dětskými atrakcemi a (bohužel) nezastřešeným pódiem. Naštěstí počasí přálo, tak jsme v pohodě hráli až do 22. hodiny.

Na čepu vedle PU a Radegastu též chuťově výrazný ejlík 11° Pankáč z Albrechtic. Takže každý si mohl přijít na své, i když se mi zdálo, že nejvíce jde na odbyt točený Birrel Pomelo.

Veškery mobiliář zařízení byl vyhotoven v jamajských národních barvách, jen jsem měl pocit, že na tematickou hospodu jsem tam cítil málo výparů z trávy.

Nicméně národní „ležák“ karibského ostrova Red Stripe mi vůbec nechyběl.

O den dříve jsme se účastnili s triem Reneg jednoho z „hudebních čtvrtků“ na náměstí S. Freuda v Příboře.

Hráli jsme před alternativní veganskou restaurací Victorino Loco pod městskými laubami.

Proti případnému dešti jsme byli sice, alespoň zčásti chráněni, avšak celé odpoledne foukal dosti silný vítr.

Nejvíce mne potěšilo, že na čepu byl 11° sedlnický ležák Olbrew. Problém byl však ten, že ho zkraje nikdo neuměl natočit. Personál zřejmě o pivu a jeho výživové hodnotě věděl jen z doslechu.

Po naší první sérii se sice pivo čepovat začalo, ale natočení půllitru kvůli pěnivosti trvalo neúměrně dlouho. Utrousil jsem pár svých rad. Seřízení tlaku, čepování po skle. Nakonec to šlo a pivko chutnalo výborně.

Jsem rád, že často narážím na alternativní pivní značky i tam, kde bych je vůbec neočekával…

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>